Przejdź do treści

Narzędzia
dostępności

X

Nowi producenci na naszej platformie!

heading_title

Rozpoczął się nowy sezon, a wraz z nim w Wiejskiej e-skrzynce zagościli nowi producenci i nowe produkty!

I tak od kwietnia na naszej platformie zakupowej znajdziecie Państwo:

1. Wyśmienite przetwory z darów lasu i nie tylko. Przedsiębiorstwo ELPOL z Bydgoszczy oferuje do sprzedaży rozmaite przeciery i syropy owocowe, produkowane w oparciu o tradycyjne, domowe receptury. Ich smak został wielokrotnie doceniony podczas regionalnych konkursów kulinarnych. Właściciele przywiązują ogromną uwagę do pozyskiwania surowców z terenu województwa kujawsko-pomorskiego (większość produktów jest oznaczona znakiem Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza i Kujaw).

2. Wyroby cukiernicze przywołujące smak dzieciństwa, podwieczorki u babci i błogi czas tzw. „wciągania pępuszka” :) W ofercie „Torcikowych Czarów-Marów” między innymi: sernik z polewą karmelową, jabłecznik, pleśniak, babeczki, eklery… Dla poszukujących materiału na prezent polecamy ładnie zapakowane zestawy domowej roboty pralinek. Produkcja odbywa się w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego, a surowce pozyskiwane są w dużej mierze z gospodarstwa rodzinnego właścicieli. Palce lizać!

3. Susz owocowy z manufaktury BRZAD. Choć na rynku istnieje wielu dostawców suszonych owoców, to produkty Ilony i Jana Sikora smakują zupełnie inaczej. Jabłka są cieniutkie jak opłatek
i rozpływają się w ustach, 
a odpowiedni proces suszenia sprawia, że uzyskują delikatnie maślany posmak – coś fantastycznego! Śliwki i gruszki mogą służyć za dobrą, treściwą przekąskę,
a puder jabłkowy to świetny dodatek do jogurtu. Ciężko wytypować faworyta w tej stawce ;)

4. Szeroki wachlarz wyboru warzyw i ziół od Państwa Mazur z Trzeciewnicy. Marchew, buraki, seler, pietruszka, por, cebula, ziemniaki (w tym czerwone! – przepyszne…), kilka rodzajów mięt, rozmaryn (o bardzo ładnym pokroju), a za chwilę również ogórki i pomidory – wszystko co potrzebne do zrobienia porządnego obiadu i więcej. Uprawy są prowadzone z ograniczoną ilością środków ochrony roślin i nawozów, gdyż gospodarze stawiają na nawożenie naturalne (kompost i obornik).

Poza tym na naszej platformie zakupowej nareszcie można zamówić wiejskie jajka (wiemy, że na nie czekaliście), chleby i sery dojrzewające.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Wiejskiej e-skrzynki – zakupy od rolnika bez pośrednika!