Przejdź do treści

Narzędzia
dostępności

X

Sezon w pełni - zioła w pełni!

heading_title

Sezon w pełni - zioła w pełni!

Sezon na zioła nigdy się nie kończy. Przez cały rok możemy spożywać je w różnych postaciach – najczęściej suszu, ale też olejków, wyciągów, naparów. Znane z właściwości kulinarnych
i prozdrowotnych przeżywają obecnie swój renesans.

Na platformie zakupowej Wiejska e-skrzynka można skorzystać z oferty dwóch producentów. Przybliżmy więc ich sylwetki.

Lovenda Kujawska

Największe pole lawendy na Kujawach, położone w otoczeniu malowniczych łąk i jezior tego żyznego i bogatego kulturowo regionu. Firma prowadzona przez Karolinę i Mariusza Grontkowskich bazuje na produkcji jednej rośliny, jednak kierunków jej wykorzystania jest wiele, co znajduje odzwierciedlenie w wykreowanej przez nich ofercie. Susze, olejki, wyroby kulinarne, ale także ozdoby lawendowe i kosmetyki, których szeroki wybór dostępny jest w sklepie internetowym firmy. Na platformie zakupowej Wiejska e-skrzynka można zakupić klasyczny syrop lawendowy – idealny do kawy, herbaty, lemoniady, drinków, deserów na ciepło i zimno, tj. lodów, gofrów, naleśników, sałatek owocowych i sałat. Uzupełnieniem oferty sklepu jest szeroko rozbudowana działalność usługowa oparta, a jakże – na lawendzie. Warsztaty, pokazy, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży i największa atrakcja – piękne pole lawendowe. Na miejscu Państwo Grontkowscy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne oraz lawendową kawiarenkę. Właściciele znani są również z organizacji imprez tematycznych, takich jak „Lawendowe niedziele” odbywające się w każdą niedzielę czerwca i lipca oraz „Festiwal Lawendy na Kujawach”.

Ekologiczne Gospodarstwo Zielarskie - Wróbel

Dla poszukiwaczy wyrobów ekologicznych Państwo Wróbel z Gołot przygotowali ofertę suszy ziołowych. Melisa, szałwia i wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych mięta pieprzowa Unisławska są dostępne na naszej platformie sprzedażowej prosto od rolnika – bez pośrednika! Susze ziołowe od Państwa Wróbel sprawdzą się zarówno jako surowiec do przygotowania prozdrowotnego naparu, jak i w kuchni – jako przyprawa. Gospodarze pracują aktualnie nad poszerzeniem asortymentu o warzywa i przetwory wytwarzane w ramach rolniczego handlu detalicznego, a już teraz na Wiejskiej e-skrzynce można zakupić aromatyczne chleby ich wypieku.

Korzystając z oferty naszej platformy zakupowej otrzymujecie Państwo dostęp do świeżych, regionalnych wyrobów pochodzących od lokalnych producentów.

Zapraszamy do zakupów!

Wiejska e-skrzynka. Od rolnika – bez pośrednika.