Przejdź do treści

Narzędzia
dostępności

X

Gospodarstwo Zielarskie – Wróbel

Agnieszka Wróbel

agmatr.pw@wp.pl
889 576 729

Gołoty 37

86-260 Unisław

Kujawsko-Pomorskie

Polska

Uprawiane  przez nas zioła rosną w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody (Wzgórza Płutowskie) w samym środku Parku Krajobrazowego Pradoliny Dolnej Wisły. Są suszone, czyszczone i pakowane na terenie rodzinnego gospodarstwa zielarskiego.

Naturalne i starannie wyselekcjonowane najwyższej jakości herbatki i przyprawy posiadają dobroczynne właściwości poprawiające zdrowie i samopoczucie.  Nasz dziadek Jan Wróbel kupił ziemie w Gołotach i stworzył gospodarstwo w 1936 roku, przybywając z pod Łowicza - na rowerze!   

Uprawa roślin zielarskich w naszym gospodarstwie była od zawsze, lecz dopiero od początku nowego stulecia stała się głównym kierunkiem produkcji.    Specjalizujemy się  w produkcji ziół z rodziny wargowatych tj. mięty, melisy, majeranku, tymianku, szałwii,  pokrzywy.

Do suszenia wykorzystujemy ekologiczny na biomasę, wentylatory napędzane są energią elektryczną w pełni pozyskaną z paneli fotowoltaicznych.  Płody naszej pracy maja certyfikat ekologiczny PL-EKO-01-013942. Od roku rozszerzamy wachlarz upraw o warzywa i małe przetwarzanie produktów z upraw własnych - Rolniczy Handel Detaliczny  PPIS 1470/04/16 .


Głównym celem naszej pracy oprócz zaspokajania potrzeb finansowych jest dążenie do doskonałości w produkcji, doprowadzanie jakości naszych wiktuałów do stanu gdy konsument odpowie "jeszcze czego tak dobrego nie jadłem" lub "tak dobrych ziółek nie piłem", a takie zdania o naszych produktach już słyszeliśmy.

Brak produktów do wyświetlenia w sklepie tego sprzedawcy