Przejdź do treści

Narzędzia
dostępności

X

W. Śledź Manufaktura Wędliniarska „Olchowy Dymek’

Manufaktura Wędliniarska Olchowy Dymek Witold Śledź to firma rodzinna, która powstała w 2015 r. Pomimo krótkiego okresu istnienia posiada ona bogatą tradycję zapoczątkowaną przez założyciela, Witolda.
Od roku 1986 zaczął On już praktykować świniobicia u boku Ś.p Pana Kazimierza Kulczyka, który nauczył go swoich receptur oraz przekazał wiedzę potrzebną do wytworzenia wędlin w sposób tradycyjny i naturalny. Witold odbył też praktyki zawodowe w masarni w Cekcynie, posiada też tytuł mistrz rzeźnik wędliniarz.     Olchowy Dymek – to trafne połączenie wymyśliła żona założyciela firmy.

Nazwa ta łączy w sobie sposób oraz drewno, którym wędzone są wędliny w Manufakturze Wędliniarskiej Olchowy Dymek Witold Śledź. Firma bazuje wyłącznie na tradycyjnych wędzarniach z paleniskiem usytuowanym centralnie, bezpośrednio pod produktem. Dzięki temu wędliny uzyskują naturalny wiśniowy kolor oraz niepowtarzalny aromat dymu z drzewa olchowego.  

Mięso, pozyskiwane jest wyłącznie od lokalnych rolników z terenów sąsiadujących z Tucholą oraz Serockiem. Daje to pewność świeżego, ale przede wszystkim dobrego jakościowo mięsa. Sposób wytwarzania wyrobów w Manufakturze Wędliniarskiej Olchowy Dymek Witold Śledź nie daje możliwości produkcji z mięsa pochodzącego z zachodu czy z hodowli nakładczych.
Po prostu się nie da!
 

Przyprawy, sól peklowa to jedyny konserwant używany w Manufakturze, ma on ważne trzy zastosowania, które chronią konsumenta. Najważniejsza z nich to hamowanie bakterii, dzięki niej nie rozwijają się bakterie szkodliwe dla człowieka. Wszystkie inne przyprawy typu gałka muszkatołowa, kolendra, pieprz, gorczyca itp. Pozyskiwane są od sprawdzonego dostawcy z wszelkimi certyfikatami.


Składy wędlin są ogólno dostępne w punktach sprzedażowych.Manufaktura Wędliniarska Olchowy Dymek Witold Śledź nie ma nic do ukrycia,wręcz przeciwnie, szczyci się swoją „CZYSTĄ ETYKIETĄ” w tych czasach zdominowanych przez zamienniki przypraw lub gotowych mieszankach przyprawowych.

To wyróżnia Manufakturę Wędliniarską Olchowy Dymek Witold Śledź na tle konkurencji!

Wyświetlono: 1 do 12 z 16 (2 stron)